Wizyta w Teatrze

Teatr to  niezwykły świat gdzie dzieją się czary i cuda. Świat w którym drewniany pajacyk staje się prawdziwym chłopcem, zwierzęta mówią ludzkim głosem a dobra wróżka pomaga potrzebującym.

24 października uczniowie klas I- III oraz przedszkolaki, odwiedzili już po raz kolejny Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.       Tym razem mieliśmy wielką przyjemność oglądać spektakl pt. „Pinokio” wyreżyserowany przez Annę Retoruk.   Wspaniała gra aktorska, barwne kreacje oraz gra świateł i dźwięków wywarły na nas ogromne wrażenie.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzili przygody drewnianego  pajacyka, który co chwila wpadał w kolejne kłopoty. Opowieść bawiła i wzruszała, a przy tym stanowiła wspaniałą lekcję . Przedstawienie niosło bardzo ważne przesłanie, Pinokio bowiem zrozumiał w końcu, że starszym należy się zasłużony szacunek, kłamstwo nie popłaca, a prawdziwa miłość czyni cuda .

Wizytę w Teatrze uznajemy za bardzo udaną, dla naszych uczniów była to kolejna okazja do spotkania z aktorami i „żywym słowem”. Z niecierpliwością czekamy na repertuar na kolejny rok .

Zobacz