9. Gala Wybitnych Uczniów

21 czerwca br. odbyła się już 9. Gala Wybitnych Uczniów. Zorganizowana uroczystość była okazją do podsumowania mijającego roku szkolnego i uhonorowaniem najlepszych uczniów. Na galę przybyli zaproszeni goście, rodzice nominowanych uczniów, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Gospodarz spotkania p. dyr. Małgorzata Matyas powitała wszystkich serdecznie i już na wstępie pogratulowała tym, którzy znaleźli się w gronie wyróżnionych.

W tym roku szkolnym zostały przyznane statuetki w czterech kategoriach.

Statuetką w kategorii „Szkolny omnibus” uhonorowany został Kacper Karoń ucz. kl.8. Przekazał ją   Wójt Gminy Janów p. Edward Moskalik.

Po przedstawieniu kolejnych nominowanych do statuetki „Zawsze obecny” mogliśmy poznać następnego zwycięzcę. Tym razem Przewodnicząca Rady Gminy p. Ewa Ucieklak wręczyła nagrodę Kindze Zych ucz. klasa 5.

Trzecia statuetka „Łowca sukcesów” została przyznana uczniowi, który był bezkonkurencyjny w tej kategorii, Kacprowi Karoniowi. O wręczenie tej prestiżowej nagrody poproszony został p. Adam Markowski Radny Powiatu Częstochowskiego.

W tym roku po raz pierwszy wybrany został „Uczeń z klasą”. Statuetkę w tej właśnie kategorii otrzymała z rąk p. dyr. Małgorzaty Matyas Martyna Stęmplowska ucz. klasy II.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż statuetki, które zostały wręczone uczniom częściowo powstały w szkole wykonane  przy pomocy drukarki 3D, którą otrzymaliśmy w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości”.

Podczas gali zostały również wręczone przez p. Grzegorza Dorsa nagrody rozstrzygające szkolne igrzyska sportowe „Olimpionik”. Wśród dziewczyn I miejsce wywalczyła Natalia Smoleń z kl. III, wśród chłopców najlepszy był Wiktor Walczyk ucz. kl. 5.

Całej uroczystości towarzyszyła doskonała oprawa. Wszystko zostało bardzo dokładnie zaplanowane i przeprowadzone. Swoją obecnością zaszczycił zgromadzonych absolwent naszej szkoły – wówczas gimnazjum – Konrad Znaj, dziś wokalista zespołu poBandzie.  Wzbogacił spotkanie swoim muzycznym występem.

W przerwie między przyznawanymi nagrodami można było rozmarzyć się podczas śpiewu uczniów kl. 4 i 5, pośmiać, słuchając skeczu w wykonaniu młodziutkich aktorów z kl. 8 i 6, czy  też potańczyć z zespołem chłopców z kl.6.

Atmosfera była bardzo podniosła. Napięcie i podekscytowanie towarzyszyło do ostatniej chwili spotkania. Całość dopełniła piękna dekoracja sali, korytarzy szkolnych oraz świetlicy. Wyczuwalny był wyjątkowy nastrój.

Piękne czerwcowe popołudnie, pierwszy dzień lata zapisał się w tej szkole złotymi zgłoskami.

Gratulujemy wszystkim nominowanym i zwycięzcom. Kolejne wydarzenie przeszło do historii.

Zobacz