Pieszy rajd klasy siódmej

          18 maja klasa 7 wraz z opiekunami: p. Magdą Motyl  oraz z p. Ingą Lubczańską wyruszyła na rajd w ramach lekcji geografii.

        Trasa zaczęła się w miejscowości Czatachowa, tam pierwsza grupa uczniów, wybranych już wcześniej, opowiedziała w ciekawy sposób o tej okolicy.

      Następnie leśną ścieżką ruszyliśmy w stronę ruin zamku w Ostrężniku. Dróżka leśna okazała się być wyjątkowo  przyjemna i tętniącą życiem. Było to idealne miejsce, aby odpocząć od zmagań dnia codziennego.

Dotarłszy do ruin zamku, usłyszeliśmy kolejne cenne informacje. Następnie weszliśmy do środka i zrobiliśmy sobie urozmaicone zdjęcia. Był to też czas na chwilowy postój, aby zachwycić się  naturą znajdującą się dookoła nas.

  Po chwilowym relaksie w lesie wycieczka ruszyła w stronę źródeł Zygmunta i Elżbiety. Było to miejsce, gdzie można było się napić świeżej i krystalicznej wody ze źródeł.

   Po drodze mijaliśmy między innymi  ,,Diabelskie Mosty”  czy ,,Bramę Twardowskiego”. Wszystkie te miejsca łączyło jedno. Mianowicie to, że każde z nich skrywa swój niepowtarzalny urok.

       Kolejnym etapem rajdu był spacer koło pstrągarni w Złotym Potoku. Również tutaj klasa 7 odkryła sekret smaku złotopotockiego pstrąga. Mianowicie smak ten pochodzi za sprawą wody płynącej ze źródeł odwiedzonych wcześniej.

         Końcowym etapem wycieczki był odpoczynek i przerwa na ciepły posiłek oraz lody, gofry nad stawem ,,Amerykan,,. Na koniec podziwialiśmy również staw „Irydion” położony tuż obok Pałacu Raczyńskich.

            Podczas całej wycieczki wędrującym towarzyszyły długie rozmowy,  uśmiech na twarzach, zainteresowanie różnymi obiektami oraz śmieszne pomysły, które wprawiły każdego w coraz to lepszy nastrój.

Uczestnik rajdu Kacper Karoń

Zobacz